2021 NACC Women's Soccer Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Wed., Sep. 01 Concordia Wisconsin 2 Lawrence 0 Final
  Wisconsin Lutheran 9 Mount Mary 0 Final
  Loras 2 St. Norbert 0 Final
  Aurora 1 North Park 1 Final - 2OT
  Dominican 1 Elmhurst 0 Final
  Lake Forest 2 Edgewood 0 Final
  Concordia Chicago 0 St. Mary's (Ind.) 3 Final
  Pacific Lutheran 2 MSOE 0 Final
  Lakeland 0 Carroll (Wis.) 4 Final
  Illinois Tech 2 Carthage 0 Final
  Beloit 1 Marian 1 Final - 2OT
  Clarke 1 Benedictine 0 Final
Fri., Sep. 03 Lawrence 3 Lakeland 1 Final
  Pacific Lutheran 3 Concordia Wisconsin 1 Final
  Rockford 0 North Park 2 Final
  Alverno 2 Eureka 1 Final - 2OT
Sat., Sep. 04 Dominican 0 Loras 1 Final
  Benedictine 0 Simpson (Iowa) 1 Final
  Aurora 1 Calvin 4 Final
  Puget Sound 4 Edgewood 0 @ Spokane, Wash. Final
  MSOE 2 Albion 3 @ Kenosha, Wis. Final
  Knox 0 Illinois Tech 1 Final
  UW-La Crosse 4 St. Norbert 1 Final
  Marian 0 UW-Oshkosh 6 Final
Sun., Sep. 05 Lawrence 2 Wisconsin Lutheran 1 Final - 2OT
  Lake Forest 3 Concordia Chicago 1 Final
  Lakeland   UW-Superior   Cancelled
  North Park 0 Illinois Tech 2 Final
  UW-Stout 3 Benedictine 0 Final
  Edgewood 0 Whitworth 4 Final
  MSOE 2 Luther 0 @ Kenosha, Wis. Final
Tue., Sep. 07 Wisconsin Lutheran 0 Lake Forest 4 Final
Wed., Sep. 08 Chicago 12 Concordia Chicago 0 Final
  Mount Mary 3 Alverno 4 Final
  Aurora 0 St. Mary's (Ind.) 2 Final
  Lakeland 0 UW-Oshkosh 6 Final
  Marian 0 Lawrence 2 Final
  North Central (Ill.) 2 Illinois Tech 2 Final - 2OT
  Augustana (Ill.) 2 Benedictine 1 Final
  Beloit 2 Edgewood 2 Final - 2OT
Thu., Sep. 09 Eureka 2 Rockford 3 Final - OT
  Lake Forest 0 MSOE 4 Final
Fri., Sep. 10 Wisconsin Lutheran 0 Beloit 4 Final
Sat., Sep. 11 Saint Mary's (Minn.) 4 Marian 0 Final
  North Central (Ill.) 2 Aurora 1 Final - 2OT
  North Park 3 Concordia Chicago 2 Final - OT
  Dominican 1 UW-La Crosse 1 Final - 2OT
  Ripon 0 Illinois Tech 15 Final
  Alverno   Crown (Minn.)   Cancelled
  Benedictine 1 Webster 2 Final - OT
  MSOE 4 UW-Whitewater 1 Final
Sun., Sep. 12 Benedictine 0 North Central (Ill.) 4 Final
  St. Norbert 2 Lawrence 1 Final
  Carroll (Wis.) 5 Wisconsin Lutheran 0 Final
  Lakeland 0 UW-Platteville 6 Final
  Edgewood 1 UW-Superior 2 Final - 2OT
  Alverno   Bethany Lutheran   Cancelled
  Dominican 0 Wartburg 0 @ La Crosse, Wis. Final - 2OT
  Rockford 0 Beloit 3 Final
Tue., Sep. 14 Mount Mary   Lakeland   Cancelled
Wed., Sep. 15 Benedictine * 1 Concordia Chicago 0 Final
  Illinois Tech * 1 Dominican 2 Final
  Marian * 4 Wisconsin Lutheran 1 Final
  St. Norbert * 6 Lakeland 0 Final
  Edgewood * 0 MSOE 2 Final
  Concordia Wisconsin * 8 Aurora 0 Final
  Alverno * 0 Rockford 8 Final
Fri., Sep. 17 MSOE   Elmhurst   Cancelled
Sat., Sep. 18 Lakeland * 0 Dominican 5 Final
  Edgewood * 0 Concordia Chicago 3 Final
  Marian * 5 Rockford 1 Final
  MSOE * 8 Alverno 0 Final
  Concordia Wisconsin * 4 Benedictine 0 Final
  Wisconsin Lutheran * 1 Illinois Tech 5 Final
  St. Norbert * 5 Aurora 2 Final
Sun., Sep. 19 North Park 0 Dominican 3 Final
  Kalamazoo 1 Illinois Tech 0 Final
  St. Norbert 0 UW-Eau Claire 2 Final
Wed., Sep. 22 Wisconsin Lutheran * 0 Concordia Wisconsin 4 Final
  Illinois Tech * # 1 Alverno 0 Forfeit Final
  Edgewood * 3 Rockford 0 Final
  Dominican * 3 Benedictine 1 Final
  Concordia Chicago * 0 Aurora 0 Final - 2OT
  Lakeland * 0 MSOE 9 Final
  Marian * 1 St. Norbert 4 Final
Sat., Sep. 25 Aurora * 2 Lakeland 1 Final
  Concordia Chicago * 2 St. Norbert 2 Final - 2OT
  Benedictine * 1 Marian 3 Final
  Rockford * 0 MSOE 12 Final
  Dominican * 5 Wisconsin Lutheran 0 Final
  Illinois Tech * 0 Concordia Wisconsin 3 Final
  Alverno * # 0 Edgewood 1 Forfeit Final
Sun., Sep. 26 MSOE 2 UW-La Crosse 1 Final
  UW-Stevens Point 1 St. Norbert 0 Final
Wed., Sep. 29 Wisconsin Lutheran * 1 Edgewood 2 Final
  Concordia Chicago * 0 Lakeland 1 Final
  Dominican * 3 Rockford 0 Final
  Benedictine * 0 Illinois Tech 5 Final
  Concordia Wisconsin * 4 St. Norbert 1 Final
  MSOE * 5 Marian 1 Final
  Alverno * # 0 Aurora 1 Forfeit Final
Sat., Oct. 02 Wisconsin Lutheran * # 1 Alverno 0 Forfeit Final
  St. Norbert * 0 Dominican 3 Final
  MSOE * 3 Concordia Chicago 0 Final
  Edgewood * 0 Aurora 3 Final
  Lakeland * 1 Benedictine 4 Final
  Concordia Wisconsin * 5 Rockford 0 Final
  Marian * 0 Illinois Tech 5 Final
Sun., Oct. 03 Finlandia 0 Wisconsin Lutheran 2 Final
  Concordia Wisconsin 3 Illinois Wesleyan 4 Final - OT
Wed., Oct. 06 Rockford * 1 Concordia Chicago 2 Final
  Benedictine * 4 Alverno 0 Final
  MSOE * 0 Concordia Wisconsin 2 Final
  Marian * 0 Dominican 4 Final
  St. Norbert * 4 Edgewood 2 Final
  Wisconsin Lutheran * 8 Lakeland 0 Final
  Illinois Tech * 4 Aurora 0 Final
Fri., Oct. 08 Maranatha 0 Edgewood 10 Final
Sat., Oct. 09 Benedictine * 3 Edgewood 1 Final
  Rockford * 1 Lakeland 0 Final - OT
  Concordia Chicago * 2 Marian 3 Final
  Dominican * 0 MSOE 1 Final
  Alverno * 0 Concordia Wisconsin 10 Final
  Illinois Tech * 4 St. Norbert 0 Final
Sun., Oct. 10 Aurora * 1 Wisconsin Lutheran 1 Final - 2OT
Wed., Oct. 13 Aurora * 0 Dominican 1 Final
  Concordia Chicago * 3 Alverno 0 Final
  Marian * 1 Concordia Wisconsin 2 Final
  Wisconsin Lutheran * 1 St. Norbert 2 Final
  Lakeland * 0 Edgewood 3 Final
  Rockford * 0 Benedictine 5 Final
  Illinois Tech * 0 MSOE 1 Final
Sat., Oct. 16 St. Norbert * 8 Rockford 0 Final
  Marian * 4 Aurora 3 Final - OT
  Concordia Wisconsin * 0 Dominican 2 Final
  MSOE * 4 Benedictine 0 Final
  Lakeland * 4 Alverno 0 Final
  Edgewood * 1 Illinois Tech 8 Final
Sun., Oct. 17 Wisconsin Lutheran * 1 Concordia Chicago 2 Final
  Benedictine 0 Elmhurst 1 Final - OT
  Mount Mary 2 Alverno 2 Final - 2OT
Tue., Oct. 19 Wheaton (Ill.) 0 Dominican 3 Final
  St. Olaf 0 St. Norbert 2 Final
Wed., Oct. 20 Alverno * 0 Dominican 14 Final
  Lakeland * 0 Marian 3 Final
  Aurora * 3 Rockford 1 Final
  Benedictine * 1 Wisconsin Lutheran 0 Final
  Concordia Wisconsin * 6 Edgewood 0 Final
  Concordia Chicago * 1 Illinois Tech 6 Final
Thu., Oct. 21 Illinois Tech 0 Chicago 3 Final
Sat., Oct. 23 Illinois Tech * 7 Lakeland 0 Final
  Aurora * 0 MSOE 4 Final
  Rockford * 0 Wisconsin Lutheran 5 Final
  Concordia Chicago * 0 Concordia Wisconsin 4 Final
  Alverno * 0 Marian 4 Final
  Dominican * 6 Edgewood 0 Final
Sun., Oct. 24 Benedictine * 0 St. Norbert 2 Final
  Ripon 0 Marian 5 Final
Tue., Oct. 26 Concordia Wisconsin 1 Lake Forest 0 Final
  St. Norbert * 0 MSOE 3 Final
Wed., Oct. 27 Dominican * 3 Concordia Chicago 0 Final
  Aurora * 1 Benedictine 0 Final
  Concordia Wisconsin * 3 Lakeland 0 Final
  Rockford * 0 Illinois Tech 11 Final
  Edgewood * 2 Marian 3 Final
Thu., Oct. 28 St. Norbert * 6 Alverno 0 Final
  Wisconsin Lutheran * 0 MSOE 5 Final
Sun., Oct. 31 No. 6 Marian % 2 No. 3 Dominican 4 NACC First Round #2 Final
  No. 5 St. Norbert % 0 No. 4 Illinois Tech 1 NACC First Round #1 Final
Wed., Nov. 03 No. 4 Illinois Tech % 3 No. 1 Concordia Wisconsin 1 NACC Semifinal #1 Final
  No. 3 Dominican % 2 No. 2 MSOE 1 NACC Semifinal #2 Final
Sat., Nov. 06 No. 4 Illinois Tech % 1 No. 3 Dominican 2 NACC Tournament Final Final
Fri., Nov. 12 MSOE 1 Calvin 2 NCAA First Round @ Dubuque, Iowa Final
Sat., Nov. 13 Dominican 2 Hanover 1 NCAA First Round @ St. Louis, Mo. Final
Sun., Nov. 14 Dominican % 0 Washington-St. Louis 1 NCAA 2nd Round Final
# Exhibition
* Conference
% Post season