2021-22 NACC Women's Golf Schedule

Date Teams Event Results Links Notes
Wed., Sep. 01 Aurora, Benedictine North Central (Ill.) Early Bird Classic   Naperville, Ill. (White Eagle G.C.)
Fri., Sep. 03 Aurora, CUW, WLC Carthage Battle on the Border [Sept. 3-4]   Bristol, Wis. (Bristol Oaks G.C.)
Sat., Sep. 04 Edgewood, Lakeland, Marian, SNC UW-Oshkosh Titan Fall Classic [Sept. 4-5]   Oshkosh, Wis. (Oshkosh C.C.)
Tue., Sep. 07 Benedictine Elmhurst Fall Invitational Abandoned Oak Brook, Ill. (Oak Brook G.C.)
Thu., Sep. 09 MSOE, SNC, WLC Wisconsin Lutheran Quadrangluar #1   Milwaukee, Wis. (Dretzka Park G.C.)
Fri., Sep. 10 Benedictine, CUW, Edgewood, Marian, Rockford Midwest Region Invitational [Sept. 10-11]   Stockton, Ill. (Woodbine Bend G.C.)
Sat., Sep. 11 SNC UW-La Crosse Invitational   Onalaska, Wis. (The G.C. at Cedar Creek)
Sun., Sep. 12 SNC Viterbo Fall Invitational   Onalaska, Wis. (La Crosse C.C.)
Mon., Sep. 13 Aurora, Lakeland Judson (Ill.) Fall Invitational [Sept. 13-14]   West Dundee, Ill. (Randall Oaks G.C.)
Thu., Sep. 16 WLC WLC Warrior Invitational   New Berlin, Wis. (New Berlin Hills G.C.)
Fri., Sep. 17 Edgewood, WLC Edgewood-WLC Dual WLC, 375-434 Hartford, Wis. (Washington County G.C.)
  CUW, Lakeland, Marian, MSOE, SNC Marian Fall Invitational [Sept 17-18]   Fond du Lac, Wis. (Whispering Spring G.C.)
Sun., Sep. 19 All NACC schools NACC Championship Preview   Rockford, Ill. (Aldeen G.C.)
Tue., Sep. 21 Aurora, Benedictine Benedictine Fall Invitational   West Chicago,Ill. (St. Andrews G.C.)
Fri., Sep. 24 Aurora, Benedictine, CUW, Lakeland, WLC UW-Whitewater Fall Classic [Sept. 24-25]   Janesville, Wis. (Riverside G.C.)
Sun., Sep. 26 Edgewood, SNC Edgewood-St. Norbert Dual   Madison, Wis. (Yahara Hills G.C.)
Fri., Oct. 01 All NACC schools NACC Championships [Oct. 1-3]   Rockford, Ill. (Aldeen G.C.)
Sun., Oct. 10 Lakeland, SNC, WLC St. Norbert Fall Invitational   Kaukauna, Wis. (Fox Valley G.C.)
Wed., Mar. 23 Benedictine Webber International (Fla.) Invitational   Lake Nona, Fla. (Lake Nona G.C.)
Mon., Mar. 28 CUW Illinois College Country Club Classic   Jacksonville, Ill. (Jacksonville C.C.)
Sun., Apr. 03 Edgewood, MSOE Edgewood Triangular CCD Madison, Wis. (Odana Hills G.C.)
  Benedictine Benedictine-Lake Forest Dual   West Chicago, Ill. (St. Andrews G.C.)
Tue., Apr. 05 CUW Clarke Spring Invitational   Galena, Ill. (Galena G.C.)
Thu., Apr. 07 Aurora, Benedictine Benedictine Spring Invitational   West Chicago, Ill. (St. Andrews G.C.)
Sat., Apr. 09 Aurora, WLC Carthage Firebird Spring Invitational [April 9-10]   Bristol, Wis. (Bristol Oaks G.C.)
  MSOE, St. Norbert MSOE-St. Norbert Dual   Brown Deer, Wis. (Brown Deer G.C.)
Tue., Apr. 12 Benedictine Judson Spring Invitational   West Dundee, Ill. (Randall Oaks G.C.)
Thu., Apr. 14 Lakeland, WLC Wisconsin Lutheran Spring Invitational CCD New Berlin, Wis. (New Berlin Hills G.C.)
Mon., Apr. 18 MSOE MSOE Triangular (w/ Carroll/Clarke) CCD Milwaukee, Wis. (Dretzka Park G.C.)
Wed., Apr. 20 CUW, Marian CUW Triangular   Mequon, Wis. (Mee Kwon Park)
Sat., Apr. 23 Aurora, CUW, Lakeland, Marian UW-Whitewater Spring Invitational   Janesville, Wis. (Riverside G.C.)
  Edgewood, MSOE Edgewood-MSOE Dual   Madison, Wis. (Odana Hills G.C.)
Sun., Apr. 24 CUW, Edgewood, MSOE MSOE Invitational   Brown Deer, Wis. (Brown Deer G.C.)
Mon., Apr. 25 Benedictine Benedictine Quadrangular   Downers Grove, Ill. (Downers Grove G.C.)
  CUW, Marian Marian Spring Invitational   Fond du Lac, Wis. (Whispering Spring G.C.)
Sat., Apr. 30 Aurora, CUW Augustana (Ill.) Invitational [April 30-May 1]   Rock Island, Ill. (Highland Springs G.C.)
Sun., May. 01 MSOE, St. Norbert MSOE-St. Norbert Dual   Elkhart Lake, Wis. (Quit Qui Oc G.C.)
Tue., May. 10 Aurora NCAA Division III Championship [May 10-13]   Houston, Texas (The Woodlands C.C.)